В армії Ізраїлю запровадили нову посаду — технік з ремонту дронів, який працюватиме безпосередньо у підрозділах, забезпечуючи оперативне усунення будь-яких несправностей.
Про це повідомляє видання сайт Сил оборони Ізраілю.
«Перед кожною командою, що вирушає на місію вглиб ворожої території, спершу відправляється дрон для розвідки або робот для зачистки місцевості. Однак приблизно через 17 місяців інтенсивних бойових дій неминуче настає знос техніки: в одного апарата ламається пропелер, в іншого виходить з ладу материнська плата через вологу, а в третього зношуються колеса після сотень операцій. Відтепер дрони та роботи отримуватимуть посилену підтримку завдяки новій ролі — технічного спеціаліста з робототехніки та безпілотників які увійдуть до складу Технічного та ремонтного корпусу», – заявили у відомстві.
Головною метою цієї реформи називається спрощення та пришвидшення ремонту несправних пристроїв. Професійні техніки отримають повноваження для оперативного ремонту безпосередньо на місці.
«Роботи та дрони — це очі воїна на передовій. Чи то перед важливою операцією, чи під час активних бойових дій — наша мета забезпечити миттєву реакцію на будь-яку несправність», — пояснює сержант Зоар Алон, один із розробників нового курсу.
Впровадження нової посади
На початковому етапі відбору визначаються кандидати з відповідною технологічною освітою, які проходять ретельний відбір. Ті, хто успішно пройде всі етапи, зараховуються на навчальний курс 02, під час якого також проходять спеціальну класифікацію безпеки.
«Оскільки ця посада передбачає доступ до конфіденційної інформації, лише кандидати, які отримають відповідний рівень допуску, зможуть продовжити навчання», — наголошує сержант Алон.
Після завершення базової підготовки відібрані технічні спеціалісти прибувають до 20-го батальйону, де проходять комплексне навчання тривалістю близько п’яти тижнів.
«Командири з Корпусу, які викладають на курсі, самі пройшли технологічну підготовку в ЦАХАЛі. Вони спеціалізуються на кожному з шести різних типів озброєнь, які вивчатимуть технічні фахівці», — пояснює він.
Під час теоретичної частини курсанти вивчатимуть різні види зброї, її технічну будову, бойові можливості та способи застосування на полі бою. Вони детально ознайомляться з можливими технічними несправностями, які можуть виникнути в польових умовах.
Після цього почнеться практична частина, у межах якої учасники будуть практикуватись з різними типами обладнання, відпрацьовуючи реальні сценарії ремонту. Кожен технік отримає спеціальні інструменти, що дозволять усувати будь-які несправності навіть безпосередньо в зоні бойових дій.
За словами сержанта Алона, пілотний цикл курсу вже стартував минулого тижня і невдовзі буде поширений на різні підрозділи.
«Від піхотних батальйонів і засекречених спецпідрозділів до Центру технічної підтримки ЦАХАЛу, який є основним джерелом знань та ресурсів для обслуговування технологічного озброєння армії», — розповідає він.
Нагадаємо що у листопаді 2024 року ізраїльські війська у Лівані почали використовувати FPV-дрони проти терористичного угрупування «Хезболла».